Майбутнє країни за дітьми

 
 

Майбутнє країни за дітьми
Життя це велике таїнство,сьогодні ти на вершині, а завтра - на дні.
Милосердя співчуття, благодійність у всі часи були є і будуть. Прості біблійні істини діють у нашому житті незалежно від того, віримо ми в них, чи ні. Подаруй часточку свого серця тому, хто сьогодні потребує допомоги. Нагодуй голодного, зігрій сердечним теплом сироту, допоможи немічному старцю і це добро обов'язково повернеться до тебе, «що посієш - те й пожнеш!».
Саме такими святими словами можна окреслити діяльність громадської організації багатодітних сімей «Есперо», яка розпочала свою діяльність в нашому місті не так вже й давно, та встигла зробити чимало добрих справ.
Про діяльність, проблеми і перспективи обласної організації багатодітних сімей мова піде із головою об'єднання Тетяною Паньковою.
Кор.:- Розкажіть з чого розпочинала свою діяльність громадська організація багатодітних сімей «Єсперо», чому саме така специфіка роботи?
Т.О.:- Взагалі історія нашої організації розпочалась в 2000 році, а поштовхом стали проблеми з оформленням документів, коли наша дочка захотіла поступати до вищого навчального закладу на бюджетну форму навчання. Нам відмовляли лише тому, що в нас не було довідки про те, що ми є багатодітною, малозабезпеченою сім'єю і що рівень доходу на одного члена сім'ї не перевищує встановленої норми. Адже в них так, хоча б на одну гривню рівень достатку вищий , ві вже багата сім'я і можете спокійно сплачувати за навчання власними силами. В цьому випадку ми зіткнулись з цим , але справедливість перемогла.Після такого випадку ми зрозуміли, що ми не перші і не останні. які зіткнулись з такими проблемами.
Тому ми подумали, а чому б не створити таку організацію, яка б об'єднала таких людей, дала б їм прихисток та допомогу. От так все і вийшло, задумка зареєструватись була ще з 2000 року, але офіційно ми існуємо не так давно, в листопаді минулого року, адже нам і тут довелось зіткнутись із проблемами. Нас вперто не хотіли бачити як громадську організацію, всіляко перешкоджали реєстрації та не давали відкритись офіційно.
Ми робили все, всіляко шукали виходу і одного дня просто випадково по телевізору йшла програма про багатодітні сім'ї і на екрані внизу в бігучому рядку якраз йшла інформація про Київську громадську багатодітну організацію «Шанс». Частину інформації я встигла записати, подзвонила в Київ. Вони ж звели нас із Всеукраїнською організацією багатодітних сімей, яка має угоду з
Президентом та його партією, що дає нам масу переваг, адже ми фактично представляємо їх інтереси в нашій області.
Кор.:- З якими проблемами найчастіше звертаються до вас багатодітні сім'ї?
Т.О.:- Як не дивно, найбільш часто в таких сімей виникають труднощі типового характеру, це і проблеми із житлом, його ремонтом, дітьми в школі і тому подібне. Іноді приходять із такими проблемами та питаннями, що просто серце кров'ю обливається, і, звичайно, допомогти завжди хочеться, тому шукаємо виходи, як потрібно йти в школу, йдемо, необхідно зробити ремонт, ми оцінюємо ситуацію і повноцінним членом суспільства і не відчувала б при тому браку родинної любові.
Кор.:- Яка статистика багатодітних сімей в нашій області та місті?
Т.О.:- По нашій області приблизно 7,8 тис. багатодітних сімей, у місті близько 800 сімей.
Кор.:- Ви допомагаєте сім'ям не багатодітним?
Т.О.:- По мірі можливості ми намагаємось допомагати, коли є в нас такі звернення і коли людина дійсно сама не може знайти вихід, а тим більше, чому не посприяти вирішенню якогось питання, коли це дійсно в наших силах. Ну, а як інакше, коли вже до нас іноді звертаються як до останньої інстанції, це було б не по людському, та й функціонуємо ми як гроадська організація, що дає нам повне право займатись різноплановими проблемами.
Кор.:- З якими організаціями ви співпрацюєте?
Т.О.:- Як вже говорилося, нам допомагає міська влада, Управління у справах захисту прав неповнолітніх, в певній мірі співпрацюємо з «Родинним домом», Обласний дитячий фонд «Щедрику-Ведрику» та іншими організаціями та підприємствами. Дуже нам допомагає київська організація «Шанс», також ми спілкуємось із нашими колегами із Росії, переймаємо їх досвід. З новим офісом допомагають спонсори. А так намагаємось своїми силами розібратись.
Кор.:- Яка ситуація в українському законодавстві стосовно багатодітних сімей?
Т.О.:- В нашому законодавстві такої версти населення як багатодітна сім'я практично не існує, вона відноситься до категорії' малозабезапечених і до 2000 року щось подібне ще було, але були свої обмеження. Але зараз ситуація змінюється, тільки в цьому році за Указом Президента та проведених соціальних ініціатив відчутні хоч якісь зрушення. Адже подекуди матерям, які мають багато дітей навіть складно знайти роботу, не кожний підприємець хоче брати на себе таку «мороку». В той час, як у сусідній нам Росії умови набагато кращі, більше того матерям надають необхідні умови. Там жінка має право або працювати, а дітей віддавати в дитячий садочок, або ж доглядати за дітьми і отримувати від держави ту ж заробітну плату та ще й статус вчителя - вихователя.
Кор.:- Нам відомо, у вас вже є власне офісне приміщення, яким чином ви його отримали і що плануєте там організувати?
Т.О.:- Так, нещодавно міська влада виділила нам цокольне приміщення по вул. Гагаріна, це приміщення знаходилось в досить запущеному стані, багато довелось розчистити. Та приміщення вже є і це головне, та виникає нова проблема, якими засобами зробити ремонт, хоча, як відомо «хто шукає, той знайде» і ми щиро віримо, що знайдуться підприємці, які погодяться нам допомогти. У цьому приміщенні ми плануємо створити усі умови, щоб забезпечити належні умови за будь-яких обставин. Тут має бути кімната відпочинку, дитяча кімната, молодіжні програми, плануються різноманітні гуртки, буде свій психолог, юрист, які будуть надавати свої послуги безкоштовно.

Всім кому близька ця тема, хто має схожі проблеми, або просто мають бажання допомогти звертайтесь: офіс: 29013 м. Хмельницький, вул.. Гагаріна, 25, тел.70-52-83, моб. 8(067)277-28-96, 8(068)831-77-25, е-mаіl:hogops@ukr.пеt. Панькова Тетяна Олександрівна, Голова Хмельницького Громадського Об'єднання Багатодітних Сімей "ЕСПЕРО".
Реквізити організації: Хмельницька Обласна Філія АКБ "Укрсоцбанк" МФО
315018. Код: 35540816, Рр 26003880220571.


Создан 29 апр 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Мы участвуем в рейтинге каталога сайтов Хмельницкого региона, проголосуйте за наш сайт! Хмельницкий информационный портал Моя газета + Недвижимость Хмельницкий